Výstava PEACE, PLEASE! v Divadle Mír

Slavnostní otevření Divadla Mír bude spojeno nejen s premiérou Dvou úplně nahých mužů, ale i s vernisáží výstavy PEACE, PLEASE! s podtitulem „Není cesty k míru. Mír je cestou.“ Hany Mikulenkové. 

V sobotu 25. března se konečně otevřou dveře Divadla Mír pro širokou veřejnost. Kromě premiéry komedie Dva úplně nazí muži se návštěvníci mohou těšit také na vernisáž výstavy současné výtvarnice Hany Mikulenkové, která bude k vidění v divadelním foyer.

Expozice PEACE, PLEASE! je koncipována jako průřez její dosavadní tvorbou. Podtitul „Není cesty k míru. Mír je cestou.“ vznikl šťastnou shodou náhod z názvu divadla a z motivu křídel, které symbolizují naději a dlouhodobý mír.

„Malba pro mě znamená způsob, jak vyjádřit to, co neumím slovy. Díky ní si tvořím v ateliéru svůj svět a užívám si proces tvorby, který mě velmi vnitřně naplňuje, až někdy zapomínám, co se vlastně děje venku.“  Autorka také mluví o malbě jako o neodlučitelné součásti jejího života.

Hana Mikulenková studovala malbu v Bratislavě v ateliéru Ivana Csudaie. Inspiraci k tvorbě nachází v sobě samé a v přírodě. Ráda cestuje a poznává tak jiné formy přirozenosti, které mají vliv na její další náměty. Konkrétně po putování malajsijskou džunglí vznikla série obrazů, jejíchž součástí je i malba s názvem Jungle II., která bude vystavena v Divadle Mír. Také bude možno zhlédnout i její nejnovější kresby.

Autorka se netají tím, že hledá inspiraci v tetování a graffiti. Často užívá symboliky, ať už jsou to již zmiňovaná křídla, srdce nebo černé růže; nejčastěji se v jejích obrazech objevuje motiv moře. Pro její malbu je typická sytost a pestrost větších barevných ploch spojená s expresí, naopak pro její kresbu detailnost a šrafy.

Výstava potrvá až do konce května a přístupná bude při každém divadelním představení. V případě zájmu bude možné odkoupit vybraný obraz, expozice bude totiž prodejní.

Klikněte na:

www.hanamikulenkova.com

https://www.instagram.com/hana.miku/

Autorka článku: Natálie Janyšková

Fotografie:

Žádné komentáře na "Výstava PEACE, PLEASE! v Divadle Mír"