Ve třech měsících tři premiéry

V neděli 18. června měla premiéru třetí a poslední inscenace v této divadelní sezóně, a to Bůh masakru v režii Dušana Urbana. Bůh masakru patří mezi nejznámější texty světové dramatičky Yasminy Rezy. Je to příběh dvou manželských párů, které se sejdou, aby společně vyřešili hádku svých dětí. Vlivem vzájemné konverzace postupně opouštějí svůj společenský odstup a konvence a odhalí svou podstatu až do morku kostí. Což nemusí být vždy zrovna příjemná podívaná.

Bůh masakru byl režijním debutem Dušana Urbana, herce Divadla Petra Bezruče. To také spojuje další členy herecké sestavy, jako jsou stálí členové souboru Pavla Gajdošíková a Ondřej Brett, ale také Josef Kaluža, který byl u Bezručů před svým současným angažmá v Komorní scéně Aréna. Čtveřici herců doplňuje Kateřina Vainarová, která je momentálně na mateřské dovolené, ale ani to jí nebrání v tom, aby hostovala v několika divadlech, ať už je to domácí scéna Národního divadla moravskoslezského, Moravského divadla v Olomouci nebo právě ta naše, mírová.

Právě tato parta se sešla se záměrem zinscenovat Boha masakru. Dlouho hledali vhodný prostor, až zakotvili v Divadle Mír. Nedělní premiéra se nesla v pohodové atmosféře, kterou podtrhovalo slunečné počasí, a tak nejen foyer, ale i prostor před divadlem ožil spokojenými diváky.

První reprízu nové inscenace budete moci vidět v září.

Rozhovor s režisérem Dušanem Urbanem: http://www.ostravan.cz/40867/z-toho-velkeho-prostoru-jsem-se-napoprve-zdesil-rika-dusan-urban-jenz-v-divadle-mir-reziruje-boha-masakru/

Recenze Boha masakru: http://www.ostravan.cz/41183/buh-masakru-v-ostravskem-divadle-mir-pobavi-tim-jak-odhaluje-hovado-v-cloveku/

Žádné komentáře na "Ve třech měsících tři premiéry"