V komedii O lásce uvidíte Janu Krausovou a Karla Rodena

V Divadle Mír se objeví velké herecké hvězdy.

Francouzský původ

Už v pondělí 15. ledna se u nás představí Jana Krausová a Karel Roden v komediálním představení O lásce. To se už více jak osm let (premiéra se uskutečnila 6. září 2009) hraje v pražském divadle Studio DVA. Autorem díla, v originále pojmenovaném jako Parle-moi d’amour je známý francouzský spisovatel, scenárista a režisér Phillip Claudel (1962). V roce 2008 se jednalo o jeho divadelní debut, ze kterého se stal okamžitý hit. Není se čemu divit, Claudel byl v té době už mnohokrát oceněným a velmi oblíbeným spisovatelem, který pro řadu Francouzů fungoval jako spolehlivá záruka kvality. Trošku překvapivé ale bylo, že si pro svou první hru vybral komediální žánr. Philippe Claudel proslul spíše temnými romány o válce nebo vězení, ve kterých až s psychologickou pečlivostí pitval ty horší z lidských vlastností. Moc legrace bychom pak nenašli ani v jeho čtyřech dosavadních filmech, ke kterým si vždy napsal scénář (za depresivní drama Tak dlouho tě miluji byl dokonce nominován na Oscara). Na divadle to ale byla jiná! Ačkoliv je komedie O lásce plná dramatických momentů, prim tady hraje zábava, konkrétně celá řada vtipných manželských dialogů.

Hra měla premiéru v prestižním pařížském divadle Comedie des Champs-Elysée a v hlavních rolích se objevila známí francouzští herci Caroline Silhol a Michel Leeb.

Plakát k původnímu představení

Rodinný byznys

Nyní už ale k české verzi této vztahové komedie. Na atraktivnosti ji určitě přidává i to, že režie se ve Studiu DVA ujal Adam Kraus, syn Jany Krausové (a známého moderátora a herce Jana Krause). Ten ke své mamince obsadil i jejího dlouholetého přítele Karla Rodena. Jana Krausová si navíc vzala na starosti i podobu divadelní scény a kostýmů. Dalo by se proto s čistým svědomím říci, že O lásce vznikalo v úzkém rodinném kruhu.

Zajímavost na závěr? Adam Kraus pro Studio Dva zrežíroval vedle O lásce i další tři hry – Prší, Slavík a růže a Opačné pohlaví. Hádejte kdo si ve všech těchto představeních zahrál hlavní roli? Ano, je to Jana Krausová. V komedii Prší se k ní navíc (opět) přidal Karel Roden a také jeho bratr Marian.

Žádné komentáře na "V komedii O lásce uvidíte Janu Krausovou a Karla Rodena"