Střípky a zajímavosti z chystané světové premiéry

Hra s komickým potenciálem na jedno z nejuniverzálnějších témat, kterým je nevěra, přináší mimořádnou hereckou příležitost pro dvě ženy. A o to jde Divadlu Mír jakožto hereckému divadlu především. Hlavní role tak ztvární herečky Zdena Przebindová a Miroslava Georgievová.

“Z inscenace jsem nadšená a jsem moc ráda za příležitost zahrát si společně se Zdenou, nejen hereckou kolegyní, ale také kamarádkou. Je pro nás velkou výzvou utáhnout ve dvou celé představení, ale zároveň cítíme velkou radost a nadšení, že můžeme pracovat na zajímavé hře v novém divadle a pod vedením takového režiséra, jakým je Peter Gábor,” řekla herečka Miroslava Georgievová

Peter Gábor, umělecký šéf Národního divadla moravskoslezského, se režie chopil s nadšením. “Práce se ženami a na typicky ženské téma mě baví, do toho krásně zapadlo nové divadlo, zajímavý text a herecké obsazení, takže jsem se při zkoušení opravu bavil a doufám, že se budou bavit také diváci,” uvedl Petr Gábor

Hru uvádíme ve světové premiéře za účasti autora, Lionela Goldsteina. Mezi jeho nejznámější hry patří Pan Halpern a pan Johnson, která byla uvedena na mnoha divadelních scénách ve světě a také v Praze, v Divadle Ungelt. Původní název hry Drahoušku, to chce drink! zní Ann a Debbie a autor text napsal původně pro televizi. Na obrazovkách se hra objevila v roce 1986 a v rolích Ann a Debbie se představily hollywoodské hvězdy Claire Bloomová a Deborah Kerrová. Později se Goldstein rozhodl vdechnout přítelkyním Ann a Debbie novou duši a upravil je pro divadelní prkna.

„Drahoušek přináší intimní i zábavný pohled na téma věrnosti a kompromisů, které někdy činíme ve hře lásky. Je to hra plná humoru, který nikdy nepostrádá lidský rozměr a vzbuzuje v nás očistní smích nutný k tomu, abychom se nad osudem mnohdy dočista nerozplakali,” popisuje hru dramaturg Daniel Kozák.

Žádné komentáře na "Střípky a zajímavosti z chystané světové premiéry"