Štěpánková a Němec nám předvedou, že věčná láska nerezaví

Už 16. května se u nás dočkáte výborného představení Pardál.

Jana Štěpánková a František Němec patří mezi nejuznávanější a nejzkušenější české herce. Navíc jsou známí tím, že jen tak v něčem neúčinkují a své projekty si dobře vybírají. Když se tedy na konci minulého roku objevila informace, že se společně objeví v novém představení Pardál pražského Divadla Ungelt, očekávání veřejnosti i kritiků byla velká. Navíc je přiživilo i jméno režiséra Ladislava Smočka, divadelního veterána, pro kterého byl Pardál už desátou hrou uvedenou v Divadle Ungelt. A jak tedy spolupráce těchto tří špičkových umělců dopadla? Přesně podle očekávání, a totiž skvěle.

Hra Pardál rakouského autora Felixe Mitterera staví zejména na tajemné atmosféře plné náznaků, nevyřčených myšlenek a složitém vývoji obou hlavních postav. Marion Jany Štěpánkové i bezejmenný hrdina Františka Němce jsou totiž charaktery, které během Pardála rovnou několikrát razantně změní své chování i pohled na okolní svět. Štěpánková s Němcem ale složité role zvládají skvěle a s grácií sobě vlastní. Kritici rovněž vyzdvihují jednoduchou, ale působivou scénu.

Na začátku představení Marion omylem srazí autem zapomnětlivého muže. Naštěstí se mu nic vážného nestane, ale starostlivá Marion ho pro jistotu vezme k sobě domů. V tu chvíli ji ale začne připomínat jejího zesnulého manžela. Je to skutečně on, nebo stará žena začala bláznit? A jak to zjistit, když si muž nepamatuje své jméno ani cokoliv dalšího? Ačkoliv je Pardál zejména silným dramatem o lásce a lidském odhodlání, neznamená to, že by se v něm zapomínalo na humor. Představení tak nabízí unikátní kombinaci strhujícího příběhu, detektivní zápletky a několika skutečně vtipných okamžiků. Vstupenky kupujte níže.

Žádné komentáře na "Štěpánková a Němec nám předvedou, že věčná láska nerezaví"