Štěpán Kozub se stal uměleckým šéfem Divadla Mír

Mírový tým získal nového důležitého člena.

První premiéra se v Divadle Mír odehrála už skoro před rokem – konkrétně 25. března 2017. V hlavních rolích úspěšné komedie Dva úplně nazí muži se představili Vladimír Polák a Štěpán Kozub. A právě druhý jmenovaný se stal nově jmenovaným uměleckým šéfem Divadla Mír.  Má tak na starosti výběr představení, která se v Míru budou hrát.

Štěpán Kozub se narodil v roce 1996 v Bohumíně, vyrůstal ale v olomouckém kraji – v městečku Javorník v Rychlebských horách. Zde také chodil na základní školu. Po ní nastoupil na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Obor hudebně dramatický absolvoval pod vedením pedagoga a režiséra Václava Klemense. Ještě při svém studiu na konzervatoři hostoval v Národním divadle moravskoslezském i Komorní scéně Aréna, kde hned po maturitě získal angažmá a hlavní roli knížete Vincentia ve hře Williama Shakespeara Něco za něco. Za tento výkon byl odměněn širší nominací na Thálii a také cenou divadelní kritiky za Talent roku 2015. Jeho hvězda začala prudce stoupat a po úspěchu na divadelních prknech přišel i ten na filmovém plátně. Objevil se například v syrovém dramatu Pirko (2016) nebo v historickém filmu Zahradnictví: Dezertér (2017) známého českého režiséra Jana Hřebejka. Zazářil také na televizní obrazovce – vidět jsme ho mohli například v krimi Případy 1. oddělení (2016) nebo v psychologické minisérii Spravedlnost (2017). Zapomínat nesmíme ani na Tři Tygry – oblíbenou improvizační show, ve které Štěpán hraje po boku dalších ostravských herců Robina Ferra, Alberta Čuby a už zmíněného Vladimíra Poláka.

Štěpán se velmi rychle zařadil mezi nejvýraznější umělce nastupující generace. Nesoustředí se ale jen na herectví. Ostatně, v Divadle Mír toho má nově na starosti daleko více.

Tak vítej na palubě, Štěpáne!

Žádné komentáře na "Štěpán Kozub se stal uměleckým šéfem Divadla Mír"