V Divadle Mír se představí Simona Stašová, Lukáš Vaculík nebo Martin Kraus

Skvělých hostů není nikdy dost

Už nějakou dobu moc dobře víte, že kromě našich vlastních inscenací se v Míru čas od času dočkáte i představení hostujících divadel. V polovině května tak u nás například uvidíte chváleného Pardála s Janou Štěpánkovou a Františkem Němcem. Další výborná představení na sebe nenechají dlouho čekat. Připravili jsme pro vás jejich stručný přehled.

Skleněný zvěřinec (8. června)

Tennessee Williams (1911 – 1983) je jednou z největších postav světové dramatiky. Jeho autobiografická hra Skleněný zvěřinec, kterou napsal v roce 1944, patří mezi jeho vůbec nejznámější díla. Tato rodinná tragikomedie se ostatně v Čechách (a to s velkým úspěchem) hrála už několikrát, známá je i verze ostravského Divadla Petra Bezruče. V zatím nejnovější tuzemské adaptaci Skleněného zvěřince uvidíte Simonu Stašovou, která si zahrála hlavní roli matky Amandy. Její postava byla inspirována skutečnou Williamsovou matkou Edwinou. Williams se s ničím nepáral a život své rodiny ve hře ukázal se všemi radostmi i strastmi. Nezapomněl na malicherné rodinné spory, ani momenty plné lásky. Autor, mimochodem držitel Pulitzerovy ceny, totiž moc dobře věděl, že ty nejlepší příběhy často začínají u rodinného stolu. Tak jako Skleněný zvěřinec.

Zamilovaný sukničkář (8. října)

Hlavní role v této bláznivé komedii se zhostil Lukáš Vaculík. Ten hraje Harryho Douglese – amerického velvyslance v Londýně, notorického sukničkáře, záletníka a lháře. Jeho plány na romantickou noc s milenkou ale zkříží několik nepředpokládaných okolností, a to včetně hrozby bombového útoku na americkou ambasádu. Dougles je vržen do obřího víru nečekaných událostí, který je navíc umocňován jeho vlastními omyly. Představení Zamilovaný sukničkář je plné chytrých a vtipných překvapení a zvratů. Autorovi Michaelovi Parkerovi se navíc podařilo napsat skutečně překvapivý konec.

Manželský čtyřúhelník (15. října)

A teď něco ryze českého. Autorem a také režisérem této hry je totiž český herec Jakub Zindulka. Komedie Manželský čtyřúhelník vypráví příběh manželů Juklových a Tupých. Obě ženy učí v jedné mateřské školce, jejich muži zase pracují ve stejném výrobním podniku, dohromady pak tvoří skupinu dobrých přátel. Tedy alespoň do té doby, než spolu stráví Silvestra. Právě tehdy totiž dojde k bláznivé sázce a výměně drahých poloviček… V představení uvidíte například Martina Krause nebo Michaelu Badinkovou.

Tak už víte, na co k nám zajdete?

 

PS: Vstupenky na všechny tři představení rychle dochází. Doporučujeme je zakoupit co nejdříve.

Žádné komentáře na "V Divadle Mír se představí Simona Stašová, Lukáš Vaculík nebo Martin Kraus"