Mírový prosinec – Lupič v nesnázích, PechaKucha i další pražský host

Je tady zima a teplé letní večery jsou dávno pryč. V Divadle Mír se ale zahřejete i v posledním měsíci tohoto roku!

V prosincovém programu Divadla Mír najdete rovnou několik výborných komedií i ojedinělých kulturních akcí, těšit se ale můžete i na jedno velmi příjemné silvestrovské překvapení. Pojďme se na tu zimní nadílku podívat trošku podrobněji.

Můj nejlepší kamarád

Už 4. prosince se v Míru objeví pražské Divadlo v Rytířské a s ním i Aleš Háma, Tereza Kostková nebo Nela Boudová, kteří se představí v komedii Můj nejlepší kamarád. Ta vypráví o lháři, který díky svým výmyslům pomalu, ale jistě ztrácí pevnou půdu pod nohama. Divadlo Mír je pyšné na to, že hru uvede pouhý měsíc po pražské premiéře.

Drahoušek z New Yorku i masakr z Francie

Další reprízy samozřejmě čekají i hry ze stálého repertoáru Divadla Mír. V prosince tak můžete vyrazit na dvě komedie, které si svou premiéru odbyly už před začátkem letních prázdnin. Hra Drahoušku, to chce drink!, která se divákům 9. prosince představí už poosmé, vypráví příběh dvou velkých kamarádek Ann a Debbie. Ty se ve svém oblíbeném newyorském hotelu pravidelně scházejí na skleničku. Příjemný přátelský rituál však nabere úplně jiné obrátky, když se oběma ženám nečekaně změní život… Francouzská klasika Bůh masakru, která se na jeviště Divadla Mír vrátí 17. prosince, je pak ze všeho nejvíce trefnou (a pořádně černou) komedií, co si prostě nebere servítky. Na pozadí příběhu čtyř rodičů poukazuje na to, že každý člověk má i svou stinnou stránku.

Pecha Kucha Night i Ladislav Zibura

V Divadle Mír se v průběhu prosince uskuteční i dvě výjimečné kulturní události. Řeč je o přednášce mladého cestovatele a novinářského nezmara Ladislava Zibury a 29. Pecha Kucha Night Ostrava.

Ladislav Zibura v divadle vystoupí 12. prosince, a to se svou novou přednáškou Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii. Jedna z nejúspěšnějších ostravských kulturních akcí Pecha Kucha Night se do Míru vrací přesně po roce. Její 29. vydání se uskuteční 16. prosince. Návštěvníci „pečakuči“ se mohou opět těšit na celou řadu zajímavých a inspirujících prezentujících z řad designerů, architektů, grafiků, fotografů a dalších.

Lupič o Vánocích

Bláznivá komedie Mátový nebo citron aneb Lupič v nesnázích je zatím posledním přírůstkem do repertoáru Divadla Mír. Po úspěšně listopadové premiéře se Lupič na jeviště vrací i v prosinci. A to rovnou dvakrát! Diváky svou nešikovností rozesměje 15. a 30. prosince. Ano, Divadlem Mír bude znít smích i mezi svátky. Pokud hledáte způsob, jak si společně se svými nejbližšími příjemně zpestřit vánoční program, Lupiče vřele doporučujeme. Záchvaty smíchu zaručeny.

Silvestrovští Tři tygři

Na poslední den v roce to chce něco extra. V Divadle Mír se proto uskuteční speciální představení improvizační show Tři Tygři. Oslavte Silvestra ve společnosti svých oblíbených herců Štěpána Kozuba, Vladimíra Poláka, Robina Ferra a Alberta Čuby! Na jevišti je pak doplní i celá řada hudebních hostů. Tohle bude párty, na jakou se jen tak nezapomene!

To je program, co? Už máte vybráno, na co k nám v prosinci půjdete?

Žádné komentáře na "Mírový prosinec – Lupič v nesnázích, PechaKucha i další pražský host"