Mírové pokroky

Aneb všechno je jednou poprvé. 

Ve dnech 13. a 14. ledna se hned po sobě uskuteční 15. a 16. repríza Dvou úplně nahých mužů. Poprvé se tak stane, že se inscenace Divadla Mír bude hrát dvakrát za dva dny a dojde k takzvanému „dvojáku“. Domluvit něco takového bývá složité, protože herci ve svých přeplněných diářích často velmi těžce hledají společné volné termíny. Tentokrát to ale vyšlo a Naháči tak opět přepíší historii našeho divadla. Opět? Ono těch „poprvé“ je totiž s touto oblíbenou komedií spojeno rovnou několik! Pojďme se podívat i na další významné milníky Divadla Mír…

První premiéra

Stalo se tak přesně v 18.00, 25. března 2017. Právě tehdy se otevřely dveře Divadla Mír a oficiálně tak začala existence další divadelní scény v Ostravě a zároveň prvního vítkovického divadla. Ten den došlo k premiéře už zmíněné komedie Dva úplně nazí muži, která skončila jednoznačným úspěchem – vyprodaný sál tleskal ve stoje ještě dlouhé minuty po konci představení. Lepší start si Divadlo Mír snad ani nemohlo přát.

Štěpán Kozub a Pavlína Kafková v představení Dva úplně nazí muži

První hostovačka

Další významným datem je 20. září 2017. Těsně před začátkem podzimu se u nás totiž objevil první host. A to ne jen tak ledajaký! O historicky první hostovačku v Divadle Mír se totiž postaralo prestižní pražské Divadlo v Řeznické. Výtečnou komedii Červená s Miroslavem Etzlerem a Martinem Krausem si tak mohli vychutnat i ostravští diváci.

Od té doby do Míru dorazila celá řada dalších hostů a vy jste tak mohli v akci vidět spoustu známých tváří – například Evu Holubovou, Michala Dlouhého, Aleše Hámu, Terezu Kostkovou, Romana Zacha, Jana Dolanského nebo Lindu Rybovou. Navíc už 15. ledna k nám dorazí Karel Roden a Jana Krausová se svou komedií O lásce.

Plakát na divadelní představení Červená s Martinem Krausem a Miroslavem Etzlerem

První zájezd

Přichystat zázemí pro váženého hosta je jedna věc, vypravit se ale sám na cestu do neznámého prostředí je věc druhá. V případě zájezdu je vždy potřeba vše do detailu naplánovat. Do jiného města necestují jen herci nebo produkční tým, ale také kulisy. První zájezd Divadlo Mír absolvovalo 13. listopadu 2017, kdy se v zaplněném divadle v Novém Jičíně odehrálo představení Dva úplně nazí muži (zase se k nim dostáváme!). Hned den na to – 14. listopadu – se jelo pro změnu do Frýdku-Místku, kde se na Nové scéně Vlast s velkým úspěchem setkala komedie Drahoušku, to chce drink. Oba první zájezdy tedy dopadly dobře a ukázaly, že po představeních Divadla Mír je chuť i mimo domovskou Ostravu.

Plnící se hlediště před představením Dva úplně nazí muži v Novém Jičíně

To je z výčtů velkým mírových poprvé zatím všechno. Děkujeme vám za vaši stále rostoucí přízeň a těšíme se, že společně s vámi zažijeme i další významné milníky!

Žádné komentáře na "Mírové pokroky"