Další premiéra! Lupič v nesnázích vykradl Divadlo Mír!

Venku byl chladný listopadový večer, hodiny ukazovaly půl sedmé a Divadlo Mír zaplnily stovky lidí ve slušivých šatech a elegantních oblecích. Aby také ne, když už za pár okamžiků měla začít netrpělivě očekávaná premiéra komedie Mátový nebo citron aneb Lupič v nesnázích!

 

Divadlo pohltila slavnostní atmosféra, v předsálí se živě diskutovalo a popíjelo víno. Deset minut před začátkem představení se ozvalo cinkání zvonku – signál, že vše už co nevidět začne. Natěšení diváci se začali přesouvat do sálu. Jejich očekávání byla velká. Není se čemu divit, už dopředu bylo známo, že na Lupiči pracuje tvůrčí tým plný respektovaných jmen. Zkušený režisér Janusz Klimsza své herce vybral napříč ostravskými divadly a nutno dodat, že tak vytvořil na první pohled působivý mix. Diváci se mohli těšit na talentovaného Robina Ferra z Divadla loutek, půvabnou Ladu Bělaškovou z Národního divadla moravskoslezského nebo na neuvěřitelně ohebného Petra Panzenbergera z Komorní scény Aréna. Zapomínat nesmíme ani na známou herečku a moderátorku Nikolu Birklenovou a Alberta Čubu, pro kterého se jednalo o první roli ve vlastním divadle. Ano, na papíře tenhle seznam jmen vypadal prostě úžasně. Jak to ale fungovalo přímo na jevišti?

Výborně! Chytře napsaná hra, která v první polovině spíše naznačuje a buduje atmosféru, pak v druhé části naplno zaútočí na divácké bránice a způsobuje jeden záchvat smíchu za druhým. Přitom se nedá říci, že by si někdo z herců představení ukradl pro sebe. Všichni aktéři se dočkají svých vlastních hvězdných momentů, při kterých rozesmějí celý sál. Svou chvilku slávy si pak netradičně užijí i technici, kteří mají během hry několik velmi povedených živých vstupů.

Co dodat závěrem? Snad jen upřímné doporučení – pokud se chcete královsky pobavit, prožít krásný večer v našem divadle, a to ve společnosti špičkových herců, neváhejte a přijďte! Lupič za to stojí!

První repríza se uskuteční už 11. listopadu a vstupenky na ní pořídíte na našem webovém portálu chcivstupenky.cz.

A tady několik momentek ze zákulisí:

 

Žádné komentáře na "Další premiéra! Lupič v nesnázích vykradl Divadlo Mír!"