Lupič v nesnázích se vkrádá do Divadla Mír

Příprava divadelní inscenace se mění ve zběsilou jízdu a nikdo neví, co si s tím zmatkem počít. 

Představte si následující situaci – máte tři dny do premiéry, rozmazlení herci buď vůbec neumí text, nebo se psychicky hroutí a podobně nešťastně si počíná i celý tvůrčí tým včetně režiséra. Jak to celé dopadne? Katastrofou? Nebo překvapivým happy endem? To se dozvíte v naší nové divadelní hře Mátový nebo citron aneb Lupič v nesnázích, která vzniká pod taktovkou Janusze Klimszy. Hrají Robin Ferro, Lada Bělašková, Petr Panzenberger, Nikola Birklenová a v první roli ve vlastním divadle také Albert Čuba!

Divadlo je řemeslo, na které se dá jen velmi specifická skupina lidí. Příprava inscenací, zkoušky i každodenní zákulisí zůstávají většinou zahaleny tajemstvím. Během naší nové komedie ale konečně nakouknete pod pokličku – její děj vás zavede právě do světa divadelníků! Ti mají krátce před premiérou a nervózní režisér nezvládá ukočírovat svůj ansámbl. Jak by také ne, když se skládá z takových „es“ – představitel hlavní role má před psychickým kolapsem, protekčně dosazený syn sponzora pak všechno jen plete a legendární milovník ani neumí text. Jenže co naděláte? Hrát se musí a termín premiéry je přesně daný!

Autory divadelní hry jsou manželé Patrick a Danielle Haudecœur, sami zkušení divadelníci, kteří své bláznivé postavy umístili do nekonečného kolotoče komických situací. Díky jejich výjimečnému citu pro vtipné dialogy se dá říci, že zmatek na jevišti ještě nikdy nebyl vtipnější. Hra měla premiéru v roce 2010 v Paříži a dočkala se několika stovek beznadějně vyprodaných repríz. Autoři za ni rovněž obdrželi prestižní francouzskou divadelní cenu Les Moliéres za komedii roku. Od 2. listopadu pak bude bavit diváky v Divadle Mír. Těšíte se?

 

Vstupenky najdete zde:

Premiéra (2. listopadu)

1. repríza (11. listopadu)

2. repríza (29. listopadu)

Žádné komentáře na "Lupič v nesnázích se vkrádá do Divadla Mír"