Kudy k nám

Divadlo Mír sídlí v Ostravě-Vítkovicích a jedná se tak o první stálou divadelní scénu, která nesídlí v centru Ostravy. Pro pamětníky samozřejmě platí, že nejjednodušeji se umístění našeho divadla vysvětlí, když se řekne „je to bývalé kino Mír.“ A hned je jasno 🙂 Nicméně určitě neuškodí si zrekapitulovat, jak se k nám nejlépe dostat.

Auto

Pokud k nám zamíříte autem, je to opravdu velmi jednoduché. Prakticky z kterékoliv části Ostravy, stejně tak jako z Havířova, Frýdku-Místku, konec konců i z Opavy, odevšad se k nám dostanete po čtyřproudové silnici, nejpozději do půl hodiny jízdy. Z Místecké, eventuálně z Rudné se sjede do centra Vítkovic a je to.

Zde odkazy pro zobrazení Divadla Mír v mapách:

Google mapy: https://goo.gl/maps/kHoUmd9JRNU2
Mapy.cz: https://en.mapy.cz/s/2dyev

Velkou výhodou je, že v okolí Divadla Mír není žádný problém zaparkovat. V blízkém okolí je dostatek parkovacích míst, která bývají v podvečer prázdná a nemusíte mít strach, že byste museli kličkovat v ulicích a hledat místo, kde auto necháte. Na mapce níže jsou znázorněná parkoviště.

Tramvaj

Do Vítkovic jezdí spoje tramvají číslo 2, 3, a 12. Z centra trvá cesta nějakých deset minut. Je třeba vystoupit na zastávce Mírové náměstí (jak příznačné) a následně si udělat cca pětiminutovou procházku nejkrásnější části Ostravy.. Abyste nezabloudili, můžete se podívat na mapku níže.

Anebo se taky dá jet tramvajemi číslo 1 a 6, kdy se vystoupí na zastávce Český dům a opět se za cca pět minut dojde až k Divadlu Mír.

Žádné komentáře na "Kudy k nám"