Představujeme novinku Divadla Mír – komedii Kdo je pan Schmitt?

Premiéra se uskuteční už 9. dubna. 

Nejčerstvějším přírůstkem do rodiny mírových her se stala bláznivá komedie Kdo je pan Schmitt?. Jejího autora Sébastiena Thiéryho ostravský divák už moc dobře zná, napsal totiž i úspěšné Dva úplné nahé muže. To ale není jediná věc, kterou mají hry společnou. O podobnostech mezi oběma díly se v březnovém vydání našich Mírových listů rozpovídal i herec a umělecký šéf Divadla Mír Štěpán Kozub: „Je to absurdní francouzská komedie Sébastiena Thiéryho, tedy stejného autora, který napsal Dva úplně nahé muže. Pro Thiéryho je charakteristické, že ve svých hrách neustále používá podobné prvky i podobné charaktery. Ty se proměňují jen na základě okolního prostředí. Mně osobně je velmi blízký styl jeho humoru i ta absurdní atmosféra kolem. Když jsem Kdo je pan Schmitt? poslal Albertovi, tak z toho byl nadšený. Hru režíruje Václav Klemens, který dělal už Dva úplně nahé muže. Mám velkou radost, že ten tvůrčí tým, který fungoval, se dal opět dohromady – ve Schmittovi hraje i druhý úplně nahý muž Vláďa Polák. Přidanou hodnotou oproti minule je herecká účast Alberta Čuby nebo Robina Ferra.“ Sluší se dodat, že premiéra Kdo je pan Schmitt? se odehraje u příležitosti ročního výročí zahájení oficiálního provozu Divadla Mír a premiéry Dvou úplně nahých mužů. Hezky nám to vyšlo, co říkáte? 

Magdaléna Tkačíková a Štěpán Kozub na fotografii ze zkoušky nové komedie Kdo je pan Schmitt?

V úvodu se seznámíme s manželi Bélierovými (Magdaléna Tkačíková a Štěpán Kozub), kteří večeří ve svém bytě. Vše vypadá naprosto normálně. Jenže ne nadlouho. Od chvíle, kdy jejich společné jídlo přeruší pronikavý zvuk telefonu, začne Kdo je pan Schmitt? nabírat čím dál bláznivější spád. Potíž je totiž už se samotnou pevnou linkou, která tak neodbytně zvoní. Bélierovi žádnou nemají! A přesto ji ve svém bytě skutečně najdou. Neznámý volající pak Bélieryho osloví jako pana Schmitta. Záhadných okolností začne rychle přibývat – nad krbem visí úplně jiný obraz, v šatnících mají jiné oblečení a posléze také zjistí, že nejsou v rodné Francii, ale v sousedním Lucembursku. Vše je jinak, jakoby se snad svět začal řídil úplně jinými zákony, které Beliérovi neznají. A to je pořád jenom začátek…

Líbili se vám Dva úplně nazí muži? Bavil vás jejich bláznivý humor? Máte rádi, když je divadlo i tak trošku záhadné? Pak je naše novinka přímo pro vás!

Žádné komentáře na "Představujeme novinku Divadla Mír – komedii Kdo je pan Schmitt?"