Divadlo má za sebou první premiéru

Ve středu 5. října se v našem divadle odehrála ostravská premiéra hudebně-dramatického představení Skladatel aneb Trýzeň za Karla IV., které vzniklo u příležitosti letošního 700. výročí narození Karla IV.

Jednalo se o vůbec první otevření Divadla Mít veřejnosti. Lidé byli nadšení a pochvalovali si skvělou atmosféru i úroveň a poselství představení. Hra byla uvedena týden předtím také v Praze, a to u příležitosti oslav Dne české státnosti, které připadají na 28. září. Skladatel byl uveden ve Spolkové domě Hlahol a také tam se setkal s kladným ohlasem publika.

Režisérem představení je herec z Divadla Petra Bezruče Milan Cimerák, hlavní roli ztvárnil herec Komorní scény Aréna Šimon Krupa. Autorem textu je mladý ostravský scenárista Jan Dvořák. Představení je prokládáno hudebními ukázkami písní věnovaných tématu Karla IV. v průřezu českých hudebních dějin. O jejich zvtárnění se postarali studenti Fakulty umění Ostravské univerzity pod vedením muzikologa a pedagoga Viktora Velka. Vznik a uvedení představení organizačně i finančně zajistila obecně prospěšná společnost Dny české státnosti ve spolupráci s dalšími partnery.

Slavnostní ostravská premiéra byla zároveň derniérou tohoto představení, které vzniklo „na míru“ oslavám Dne české státnosti.

 

 

Žádné komentáře na "Divadlo má za sebou první premiéru"


    Got something to say?