Další mírová premiéra – diváci (ne)zjistili, kdo je pan Schmitt

V Divadle Mír se uskutečnila již šestá premiéra!

Název nejnovější mírové inscenace – Kdo je pan Schmitt? – vzbuzuje díky otazníku na svém konci přirozenou zvědavost. Velká očekávání ale přiživilo také výborné obsazení i fakt, že tuto absurdní komedii napsal Sébastien Thiéry – autor tolik úspěšných Dvou úplně nahých mužů. Jak novinka obstála? Hra si už stačila vysloužit svou první (velmi pozitivní) recenzi na webu kulturního deníku Ostravan. Ještě více ale celý tvůrčí tým potěšily salvy smíchu a následné ovace ze strany publika, jehož velká část se při závěrečné děkovačce neváhala postavit. S čistým svědomím se tak dá prohlásit, že Mír ve Schmittovi získal další – dohromady už šestou – komedii, která je stejně tak chytrá, jako zábavná.

Tak kdo je teda ten pan Schmitt?

V titulní roli pana Schmitta (respektive pana Belliéra, ze kterého se Schmitt „stane“) se objevil Štěpán Kozub. Herec, kterého fanoušci Míru moc dobře znají jako Průšu z Dvou úplně nahých mužů, stál před velkou výzvou – jeho postava vlastně nesleze z pódia a velmi často mění náladu. Kozub ale výtečně zvládl  její čistě humorné i vážnější momenty. Paní Schmittovou (Belliérovou) si zahrála talentovaná Magdaléna Tkačíková. Ta, ačkoliv má za sebou i několik rolí v Divadle Petra Bezruče, působí hlavně v Brně a pro ostravské diváky tak znamenala vítanou čerstvou krev v jinak osvědčeném ansámblu. V dalších rolích se totiž objevili herci, které jste už v Míru mohli vidět i v jiných rolích – Vladimír Polák (Dva úplně nazí muži, Jak důležité je mít Filipa), Albert Čuba (Mátový nebo citron aneb Lupič v nesnázích, Jak důležité je mít Filipa) a Robin Ferro (Mátový nebo citron aneb Lupič v nesnázích). Svým dílkem do celkové mozaiky hry pak přispěl i neherec Petr Berger – velký fanoušek a podporovatel Divadla Mír – který si svou roličkou Domovníka splnil sen.

Štepán Kozub jako pan Schmitt/Belliér a Vladimír Polák jako Lékař

Premiéra je za námi a co dál? Komedie Kdo je pan Schmitt? se už 24. dubna dočká své první reprízy. Pokud v tento termín nemůžete, není žádný důvod smutnit – Schmitt se k nám vrátí i v první polovině května.

Žádné komentáře na "Další mírová premiéra - diváci (ne)zjistili, kdo je pan Schmitt"