Central Park West – jednoaktovka Woodyho Allena v Divadle Mír

Kolegové z Moravského divadla Olomouc se po loňském úspěšném představení Když se zhasne opět vrací do Divadla Mír, tentokrát se skvělou konverzační komedii Central Park West od jednoho z nejúspěšnějších autorů 20. století – Woodyho Allena. V pondělí 5. listopadu zkrátka nesmíte v Míru chybět.

Kdo by neznal Woodyho Allena, legendárního filmového režiséra, scénáristu a držitele čtyř Oscarů. Věděli jste ale, že je také autorem devíti divadelních her? Tragikomedie Central Park West, kterou napsal již v roce 1995, patří mezi ně. V jednom newyorském bytě řeší dva manželské páry odhalenou nevěru, krizi vztahu i krizi středního věku. Psychiatrička Phyllis se dozví, že její nejlepší přítelkyně Carol měla poměr s jejím manželem. Předtím, než dojde k pořádné konfrontaci, se navíc odhalí, že si manžel Phyllis Sam našel mladou milenku a hodlá se rozvést.

Hru nastudoval činoherní soubor Moravského divadla Olomouc a je z dílny režisérské dvojice Michaela Doleželová a Roman Vencl. Tedy těch dvou režisérů, kteří mají na svědomí také již zmíněnou hru Když se zhasne, kterou jste u nás mohli vidět minulý rok.

5. listopadu v 19 hodin se v Divadle Mír odehraje typická smršť allenovských břitkých a skvěle vypointovaných dialogů. Čeká na vás partnerský pětiúhelník, ve kterém se snad nevyznají ani jeho samotní aktéři.

Vstupenky kupujte na portálu chcivstupenky.cz/divadlomir

 

Woody Allen
CENTRAL PARK WEST

Moravské Divadlo Olomouc
Překlad: Michael Žantovský
Režie: Michaela Doleželová & Roman Vencl
Scéna, kostýmy a výběr hudby: Michaela Doleželová & Roman Vencl

Obsazení:
Phyllis: Ivana Plíhalová
Carol: Vladimíra Včelná
Howard: Petr Kubes
Sam: Jaroslav Krejčí
Julie: Daniela Krahulcová

(foto: Jan Procházka)

Žádné komentáře na "Central Park West – jednoaktovka Woodyho Allena v Divadle Mír"