Čeká nás další skvělá hostovačka – hradecký Vincenc!

V Divadle Mír produkujeme zejména vlastní hry (v listopadu se koneckonců dočkáte už naší čtvrté premiéry), do Ostravy se ale také snažíme pozvat ty nejzajímavější představení z celé České republiky. Když v hradeckém Klicperově divadle uvedli jednu z nejúspěšnějších komedií současnosti Vincenc, věděli jsme, že tohle mít v Míru prostě musíme.

Tragikomedie Vincenc, kterou v Hradci Králové úspěšně hrají už téměř rok, trefně poukazuje na klasické téma střetu dvou rozdílných vrstev – přechytralých intelektuálů a prostých buranů. Divák ví, že ani jedna ze skupin (zde reprezentovaných manželskými páry) nemá absolutní pravdu a že cesta k porozumění vede přes kompromisy. Najdou je ale hlavní hrdinové? A co mu za lubem tajemný kocour Vincenc?

Hra šlape jako hodinky a ani na moment nenudí, a to hlavně díky skvělým a dynamicky napsaným dialogům. Zaujmou i výborné herecké výkony – těšit se můžete i na Jana Vápeníka, bývalého dlouholetého člena souboru divadla Petra Bezruče.

Ve Vincencovi není nouze o velmi vtipné ani o vyloženě mrazivé momenty. Vznikla tak působivá kombinace žánrů, při které diváci vytahují kapesníky jak kvůli slzám štěstí, tak smutku. Inu, ne náhodou má Vincenc pověst „anglického Boha masakru“! A když vás srovnávají s jednou z nejúspěšnějších her současnosti, tak už to něco znamená.

Vincence hrajeme 6. listopadu 2017 od 19.00.Vstupenky můžete objednat níže, anebo je pořídíte na našem portálu chcivstupenky.cz.

Žádné komentáře na "Čeká nás další skvělá hostovačka - hradecký Vincenc!"